Wszystko o:

gruzja batumi

Batumi, Gruzja

nabożeństwa. pl.wikipedia.org/wiki/Synagoga_w_Batumi

Batumi, Gruzja

Batumi w obciachy obfituje, ale pogoda nie sprzyjała fotografowaniu, więc mogę pokazać tylko dwa.

Batumi, Gruzja

Latarnia zbudowana w 1882 roku przez inżynierów francuskich. Prawda, że nikt nie ma takich "pięknych" zdjęć z Batumi jak ja? :)

Batumi, Gruzja

Wieża Alfabetu (Alphabetic Tower), ma 130 m wysokości, zbudowano ją w latach 2010-11. W podwójnej helisie DNA umieszczono 33 litery gruzińskiego alfabetu, każda ma 4 m wysokości. Teoretycznie w wieży mieści się - lub ma mieścić - mnóstwo fajnych rzeczy, łącznie z obrotową restauracją. W praktyce ob

Batumi, Gruzja - Teatr Letni

Znalazłam tylko informację, że w 2013 r. otwarto go na nowo po remoncie. Ale kiedy go wybudowano? :(

Re: Batumi Herbatumi -Gruzja z Itaką

O tym jak naprawdę jest w Batumi: gruzja-armenia-wycieczki.blog.pl/2013/08/17/batumi-legenda-i-rzeczywistosc/

Batumi, Gruzja - Ali i Nino

?Ali i Nino? to bez wątpienia jedna z najbardziej zapadających w pamięci rzeźb na Bulwarze i jedna z najefektowniejszych atrakcji Batumi. Dwie 7-metrowe, stalowe sylwetki kobiety i mężczyzny, zbliżają się do siebie co pewien czas i zastygają w namiętnym pocałunku, aby za chwilę znowu się od siebie

Gruzja

Gruzja: Gruzja to państwo w Azji na Kaukazie Południowym. Gruzja to kraj pełen przepięknych krajobrazów, bardzo starych zabytków i przemiłych ludzi. Kraj nieco zacofany w porównaniu do zachodnich standardów, bo targany w ostatnich latach wieloma wojnami. Brak komercji i tłumów turystów to jednak największa zaleta Gruzji.

Gruzja pogoda: Gruzja jest mocno zróżnicowana klimatycznie. Wschodnia część kraju jest bardziej sucha. Dni są latem cieplejsze niż na zachodzie Gruzji, a zimą zimniejsze. Zachód kraju jest bardziej deszczowy od wschodu. Adżaria jest najcieplejszym i najwilgotniejszym regionem Gruzji. Opady deszczu należą tam do najwyższych w Europie. Najlepszym okresem na wakacje w Gruzji jest czas od kwietnia do października. Latem jest zwykle słonecznie, średnia temperatura w lipcu to ok. 25°C.

Gruzja stolica: Tbilisi, stolica Gruzji to jedno z najstarszych miast na świecie, wciśnięte malowniczo między wzgórza, przez które przepływa rzeka Kura. Najważniejsze zabytki Tbilisi to m.in. katedra Sioni, kościoły Anczischati i Metechi, twierdza Narikała.

Gruzja wycieczki: W Gruzji warto zobaczyć miasta: Tbilisi, Mccheta, Batumi, Gori, Kutaisi, Zugdidi, Signachi. Ponadto Rezerwat Sataplia - leżący obok Kutaisi, Park Narodowy Bordżomi-Charagauli, Park Narodowy Lagodechi, Rezerwat Kazbegi, skalne miasta Davit Gareji i Uplisciche, region Adżaria, Swanetię, Dolinę Kodori, jaskinię Krubera-Voronja w masywie Arabika - najgłębsza jaskinia świata.

Gruzja warto wiedzieć: Gruzja to państwo, po którym podróżuje się przyjemnie i bezpiecznie. Gruzja słynie z gościnności. Jedną z najpopularniejszych gruzińskich potraw jest chaczapuri - placek z nadzieniem (np. ser, fasola, mięso). Koniecznie spróbować trzeba chinkali - rodzaju pierogów z mięsem, grzybami lub serem.