Popularne atrakcje w Malezji

Malezja to kraj, który oferuje turystom wiele atrakcji. Jednym z największych skarbów Malezji jest jej natura – piękne plaże, zielone dżungle i imponujące góry przyciągają turystów z całego świata. Wśród popularnych miejsc do odwiedzenia znajdują się m.in. Park Narodowy Gunung Mulu, Wyspy Perhentian, Park Narodowy Bako czy Park Narodowy Kinabalu.
Malezja to także kraj o ciekawej historii i kulturze. W Kuala Lumpur można zobaczyć wieże Petronas, zbudowane w stylu postmodernistycznym, a także zwiedzić Batu Caves – kompleks świątynny w jaskiniach. Innym ciekawym miejscem jest Penang – wyspa słynąca z kolorowych, historycznych budynków oraz wspaniałej kuchni.
Nie można również zapomnieć o bogatej faunie i flory Malezji. W kraju tym znajdują się m.in. lasy deszczowe, w których żyją zagrożone wyginięciem gatunki, takie jak orangutany, słonie, tygrysy malajskie czy nosorożce sumatrzańskie. W Parku Narodowym Taman Negara można podziwiać niezwykłe rośliny, takie jak gigantyczne drzewa lub storczyki o niezwykle pięknych kwiatach.
Malezja to zatem kraj, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie – od pięknych plaż i dżungli po zabytki i kuchnię.

Połączenia lotnicze do Malezji

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie połączeniami lotniczymi między Polską a Malezją. Obecnie najpopularniejszymi połączeniami są te z Warszawy do Kuala Lumpur, obsługiwane przez linie lotnicze Emirates, LOT, Qatar Airways, Turkish Airlines oraz Air France i KLM. Dostępne są również loty z innych polskich miast, takich jak Katowice, Kraków, Gdańsk czy Wrocław, ale wymagają one przesiadki w Europie lub na Bliskim Wschodzie.

Skąd polecieć do Malezji:

Najbliższe lotniska:

  • Kuala Lumpur International Airport (KUL)
  • Langkawi International Airport (LGK)
  • Penang International Airport (PEN)
  • Kota Kinabalu International Airport (BKI)
  • Kuching International Airport (KCH)
  • Johor Bahru Senai International Airport (JHB)
  • Miri International Airport (MYY)
  • Sandakan Airport (SDK)