Jeśli czeka cię podróż samolotem z lotniska w Poznaniu, musisz sprawdzić wolne parkingi przy lotnisku Poznań Ławica. Jeśli zdecydujesz się zarezerwować miejsce, ułatwi ci to późniejszy powrót do domu. Jak sprawdzić dostępność parkingu na terenie lotniska? Przeczytaj tekst, a się tego dowiesz.

W bezpośrednim sąsiedztwie największego wielkopolskiego lotniska znajduje się kilka obszarów z płatnymi miejscami parkingowymi. Jest to stosunkowo niewiele w porównaniu z parkiem lotniczym warszawskim (Okęcie) czy modlińskim. Tym bardziej warto przynajmniej na kilka dni przed planowanym wylotem rozejrzeć się i sprawdzić, czy na parkingach przy lotnisku znajdują się wolne miejsca. Co powinniśmy wiedzieć, jeśli chodzi o parkingi przy lotnisku w Poznaniu?

Poznań Ławica – podstawowe informacje

Pełna nazwa poznańskiego lotniska to: Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Jest to międzynarodowy port lotniczy zlokalizowany w odległości ok. 7 km na zachód od centrum Poznania. Obiekt ten jest jednym z najstarszych lotnisk zlokalizowanych na terenie Polski. Jego historia sięga jeszcze 1913 roku. Obecnie, port ten obsługuje połączenia krajowe i międzynarodowe, zapewniając wygodną komunikację dla pasażerów.

O dużej popularności tego obiektu dobrze świadczy fakt, iż jeszcze w 2019 roku Port Lotniczy Poznań-Ławica zajął siódme miejsce w kraju pod względem liczby obsłużonych pasażerów oraz operacji lotniczych. Port lotniczy dynamicznie się rozwija, co dobrze o nim świadczy… ale jednocześnie może spowodować pewne trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego.

Jak sprawdzić, gdzie zaparkować w Poznaniu przy lotnisku? Czy dostępne są bezpłatne parkingi lotniskowe?

Możliwe jest dokonanie rezerwacji przez internet i wybór jednego z dostępnych rozwiązań:

 • Oficjalny Parking P4,
 • Oficjalny Parking P5/P6,
 • Lotniskowy 24h.

Są to obiekty położone w dobrej lokalizacji; w pobliżu znajduje się m.in. droga nr 307 (wojewódzka). Ponieważ na platformach online można znaleźć również opinie klientów, dokonanie wyboru jest znacznie prostsze.

Jeśli czeka cię to zadanie i zastanawiasz się, jak opłacić parking lotniskowy Ławica (niezwykle trudno znaleźć bezpłatne miejsce z dobrym dojazdem), z pewnością zadowoli cię informacja, że zadanie to jest dość proste. Należy:

 • odwiedzić platformę online,
 • sprawdzić, jakie są dostępne oferty w kategorii „parking lotnisko Poznań”,
 • przeanalizować koszt usługi – dzięki platformie można np. sprawdzić, ile kosztuje wjazd na lotnisko w Poznaniu, a następnie posortować wyniki od najniższej ceny,
 • wybrać czas, na jaki chcemy zarezerwować parking,
 • dokonać wpłaty online i…

…to wszystko!

Jak wybrać parking przy lotnisku Ławica? Cennik, opcje dodatkowe i nie tylko

Podczas porównywania ofert warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

 • konkurencyjne ceny,
 • zabezpieczenie (system monitoringu, ochronę oraz to, czy parking znajduje się w strzeżonym, bezpiecznym miejscu),
 • odległość między parkingiem a lotniskiem – im jest ona mniejsza, na tym większą oszczędność czasu, lokalizację względem drogi lub autostrady można liczyć,
 • możliwość transferu podróżujących busem z parkingu na lotnisko.

A co w sytuacji, gdy postanowisz anulować rezerwację miejsca parkingowego? Wbrew pozorom nie jest to tak niespotykana sytuacja. Nasze plany zawodowe lub prywatne mogą przecież ulec zmianie, w efekcie czego okaże się, że pozostawienie auta na parkingu w pobliżu lotniska nie będzie w danym okresie potrzebne (lub nie będzie w ogóle konieczne).

Zapewne obawiasz się, że w takiej sytuacji będziesz musiał ponieść dodatkowe koszty. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość: zazwyczaj firmy parkingowe nie pobierają żadnej opłaty za anulowanie rezerwacji. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że konkurencja w sektorze jest dość duża, nie powinno to nikogo dziwić.

Lotnisko parking Ławica – czy trzeba zarezerwować? Rezerwacja – zalety

Rezerwacja parkingu wcale nie jest obowiązkowa. Teoretycznie istnieje możliwość, by zostawić auto poza specjalnie do tego celu przeznaczonym miejscem parkingowym, ale jeśli tak zrobisz, szybko się przekonasz, że nie jest to optymalne rozwiązanie.

Najprawdopodobniej okaże się wówczas, że miejsce postoju auta jest zbyt daleko od poznańskiego międzynarodowego portu lotniczego, by dotarcie na lotnisko nie sprawiło problemu. W efekcie może się wówczas okazać, że zaoszczędzisz wprawdzie pewną ilość gotówki, ale nie zdążysz na przylot samolotu.

Jak zatem widzisz, parking całodobowy to rozwiązanie, które, choć pociąga za sobą wyższe koszty, jest bardziej komfortowe i pozwala lepiej planować swoje aktywności związane z podróżą.

Archiwum: marzec 2023