Interesują cię parkingi przy lotnisku? Gdańsk to miejsce, z którego masz rozpocząć podróż? Sprawdź, jak znaleźć najtańszy parking przy porcie lotniczym i dowiedz się, czy musisz wcześniej zarezerwować miejsce. Zebraliśmy dla ciebie najważniejsze informacje!

Gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy znajduje się w dzielnicy Matarnia, przy ulicy Słowackiego, czyli około 10 km od samego centrum miasta. Port lotniczy rozpoczął swoją działalność w 1974 roku i jest jednym z trzech najważniejszych lotnisk w kraju (obok Warszawy i Krakowa). Odbywają się stąd loty do kilkunastu państw, aż w kilkudziesięciu kierunkach. Wybierając się w podróż, musisz zadbać o swój samochód. Do wyboru masz kilka parkingów przy lotnisku, Gdańsk bowiem jest miastem, gdzie nie brakuje dedykowanych przestrzeni, w których możesz zostawić auto. Wcześniej musisz dokonać rezerwacji. Odległość od lotniska to w większości przypadków zaledwie kilkaset metrów.

Gdzie zaparkować przy lotnisku w Gdańsku?

Zastanawiasz się, gdzie zaparkować przy lotnisku Gdańsk? Do wyboru masz miejsca parkingowe w strefie lotniska, a także parkingi oddalone od portu lotniczego o kilkaset metrów. Jeśli chcesz zostawić auto przy lotnisku, możesz skorzystać z jednej z sześciu stref parkingowych. Czym się różnią? Część z nich przeznaczona jest do parkowania krótkoterminowego, część została stworzona z myślą o osobach, które chcą zostawić samochód na dłużej. Port lotniczy Gdańsk oferuje następujące miejsca dla właścicieli pojazdów:

 • P1 – odległość od terminala to 50 m; rekomendowany czas postoju to maksymalnie 2 godziny;
 • parking P3 – odległość od terminala wynosi 100 m; samochód można tu zostawić na jeden dzień;
 • P4 i P5 – odległość od terminala to 250 metrów; postój możliwy przez 2-7 dni;
 • parking P6 (ekonomiczny) – odległość od terminala 250 metrów; czas postoju powyżej 4 dni;
 • parking P7 – odległość od terminala 700 metrów; dostępny dla osób parkujących na czas dłuższy niż 4 dni.

Dla osób towarzyszących, żegnających podróżnych, przygotowano miejsca parkingowe w strefie Kiss&Fly znajdującej się jedyne 15 metrów od terminala. Parking jest bezpłatny dla wszystkich, którzy zaparkują tu na nie dłużej niż 10 minut. Na wszystkie miejsca (poza strefą Kiss&Fly) obowiązuje rezerwacja.

Pozostałe parkingi przy lotnisku – gdzie zorganizować postój?

Tanie parkingi przy lotnisku w Gdańsku można znaleźć również blisko portu lotniczego. Miejsca postojowe w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdziesz na parkingu:

 • Maxi Parking;
 • Goliat;
 • Parkingos;
 • Sky parking;
 • Mega Park Service;
 • Last Minute;
 • Parking Holiday Gdańsk;
 • Na wylocie.

Parkingi te są czynne 24h/dobę przez 7 dni i oferują darmowy transfer na lotnisko. Większość z nich jest monitorowana i strzeżona. Nie zapomnij jednak o wcześniejszej rezerwacji parkingu. Pozostawienie auta na jednym z dozorowanych miejsc gwarantuje ci poczucie bezpieczeństwa i spokój podczas podróży.

Ile kosztuje parking przy lotnisku Gdańsk-Rębiechowo?

Cena za postój jest zbliżona na wszystkich parkingach w okolicy lotniska. Parking kosztuje od 90 do 115 zł za 7 dni. Opłata za parkowanie na samym lotnisku zależy od długości postoju oraz wybranego parkingu. W strefie ekonomicznej (P6) za tygodniowy postój należy zapłacić 65 złotych, za trzy tygodnie 161 złotych. Najtańsze miejsca parkingowe oferuje strefa P7 – tu za trzy tygodnie trzeba zapłacić 120 złotych. Na stronie internetowej danego parkingu znajdziesz aktualny cennik, dokonasz także rezerwacji na parkingu – procedura zajmuje ok. kilku minut. Wystarczy podać datę wylotu, przylotu, swoje dane kontaktowe, następnie dokonać płatności i pobrać gotowy bilet parkingowy. Jeśli często podróżujesz, rozważ wykupienie abonamentu.

Ile można stać na lotnisku w Gdańsku?

Jeśli planujesz wyjazd, podróż służbową i chcesz zostawić samochód na parkingu, sprawdź, ile można stać na lotnisku. Niektóre parkingi przeznaczone są dla osób, które planują wyjazd dłuższy niż 1 lub 2 dni, a inne oferują postoje krótsze – jednodniowe lub kilkugodzinne. W strefie Kiss&Fly możesz zatrzymać się na 10 minut lub zostawić auto na pół godziny. Pamiętaj, że parkingi przy lotnisku Gdańsk czynne są całą dobę.

Jeśli planujesz wylot z gdańskiego lotniska, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego. Możesz wybrać parking leżący vis a vis wieży kontrolnej portu lotniczego lub jeden z licznych okolicznych parkingów. Wcześniej zarezerwuj miejsce przez internet.

Archiwum: marzec 2023