Jeśli stawiasz na wygodę, bezpieczeństwo, szybkość podróżowania i interesują cię parkingi przy lotnisku, Wrocław jest jednym z miejsc, które musisz bliżej poznać! Gdzie zostawić samochód przed lotem? Dowiedz się więcej!

 • Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu mieści się zaledwie 10 km od centrum miasta na osiedlu Strachowice. ✈️️
 • Wrocławskie lotnisko jest jednym z większych w Polsce. ✈️️
 • W najbliższej okolicy lotniska we Wrocławiu znajduje się wiele dobrze wyposażonych, bezpiecznych parkingów, na których bez obaw można pozostawić samochód na czas wyjazdu. ✈️️
 • Większość parkingów w okolicy Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu oferuje darmowy transfer na lotnisko i z powrotem po przylocie. ✈️️
 • Rezerwacja parkingu przy lotnisku we Wrocławiu jest szybka i prosta. ✈️️
 • Świetna lokalizacja, gwarancja bezpieczeństwa pozostawionego samochodu i korzystne ceny zachęcają do przybycia własnym pojazdem i skorzystania z oferty parkingów przy lotnisku. ✈️

Parkingi przy lotnisku – Wrocław i jego oferta

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, nazywany po prostu lotniskiem we Wrocławiu (miasto posiada obecnie jedno lotnisko), jest jednym z największych i najbardziej przyjaznych tego rodzaju obiektów w kraju. To lotnisko niezwykle nowoczesne i prężnie się rozwijające. Jedną z jego ogromnych zalet jest doskonałe położenie gwarantujące bezproblemowy dojazd, ponieważ lotnisko mieści się:

 • zaledwie 10 km od centrum miasta;
 • w pobliżu dróg ekspresowych S3, S5 i S8;
 • w pobliżu autostrad A4 i A8.

Każdego roku port lotniczy obsługuje kilka milionów pasażerów – docelowo ma to być aż 7 milionów ludzi rocznie. Decydując się na wylot z Wrocławia, warto rozważyć opcję dotarcia na lotnisko własnym samochodem i pozostawienia go na jednym z umieszczonych przy lotnisku parkingów. Jeśli chodzi o parkingi przy lotnisku, Wrocław w najbliższej okolicy portu oferuje ich kilka, a w nieco dalszej – kilkanaście. Wybór jest zatem ogromny. Pamiętaj jednak o tym, aby odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce. Poznaj szczegóły poniżej!

Gdzie zaparkować przy lotnisku we Wrocławiu?

Jak zostało już nadmienione, w przypadku parkingów przy lotnisku Wrocław posiada naprawdę bogatą ofertę. Dostępne są zarówno parkingi na samym lotnisku, które nie wymagają transferu z miejsca parkingowego (jak Parking Lotnisko Wrocław czy Parking Strachowice Wrocław), jak i parkingi nieopodal portu lotniczego. Oddalone są od niego zaledwie o 0,5 km (np. Parking Pod Żyrafą) czy 1 km (Parking Rondo) i w ich ofercie znajduje się transfer. Oczywiście w nieco dalszej odległości znajduje się wiele innych parkingów. Niektóre z nich są bezpłatne. Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie oferują transfer na lotnisko, dlatego koniecznie trzeba dokładnie zapoznać się z ich ofertą.

Czy trzeba rezerwować parking na lotnisku?

Tak. Jeśli interesują cię parkingi przy lotnisku, Wrocław ma bogatą ofertę, która na pewno przypadnie ci do gustu, ale pamiętaj o tym, aby odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce parkingowe! Dzięki temu unikniesz przykrej i stresującej sytuacji, w której będziesz w pośpiechu szukać miejsca parkingowego tuż przed odlotem. Rezerwując parking odpowiednio wcześniej, będziesz mieć pewność, że wyznaczone miejsce będzie na ciebie czekać. 

A co wówczas, gdy okaże się, że jednak nie lecisz w danym dniu? To żaden problem! W przypadku większości parkingów możesz „bezkarnie” anulować rezerwację i otrzymać pełen zwrot kosztów. Oczywiście stanie się tak, jeśli dotrzymasz warunków anulacji. Jakie to warunki? Czytaj poniżej!

Ile kosztuje parking przy lotnisku Wrocław?

W przypadku parkingów przy lotnisku Wrocław Strachowice – choć jest ogromnym i nowoczesnym portem – ma naprawdę atrakcyjną ofertę cenową. Rezerwacja parkingu na 6 lub 7 dni (bardzo często wybierana opcja przed podróżujących) to koszt od 119 zł do około 170 zł w zależności od lokalizacji. Oczywiście możesz wybrać dowolny czas postoju, np. na dobę, 10, 14 czy więcej dni. Koniecznie sprawdź i porównaj cennik online różnych parkingów. Rezerwacji możesz dokonać ze znacznym wyprzedzeniem. Jeśli okaże się, że w wybranym okresie jednak nie skorzystasz z wjazdu na parking, bez obaw możesz anulować usługę. Większość parkingów przy lotnisku dokonuje pełnego zwrotu kosztów, jeśli anulujesz rezerwację nie później niż na 24 godziny przed planowanym przyjazdem.  

Parkingi przy lotnisku – Wrocław oferuje atrakcyjne warunki!

Decydując się na lot z Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, możesz skorzystać ze znajdujących się w jego okolicy parkingów na bardzo atrakcyjnych zasadach. Oto najistotniejsze zalety większości parkingów umieszczonych przy lotnisku:

 • Doskonałe położenie – jak już zostało nadmienione, wiele parkingów zostało zorganizowanych w najbliższej okolicy lotniska.
 • Bezpłatny transfer – większość parkingów oddalonych od lotniska np. o 1 km oferuje swoim klientom darmowy transfer na lotnisko i z powrotem po przylocie. Nie musisz zatem zastanawiać się, jak dotrzeć do portu, dodatkowo płacić za taksówkę etc.
 • Bezpieczeństwo – wybierasz się na wakacje czy w odwiedziny do bliskich mieszkających w innym kraju? W każdej z tych i w innych sytuacjach pobyt nie będzie przyjemny, jeśli bezustannie będziesz myśleć, czy samochód jest bezpieczny. Parkingi przy lotnisku we Wrocławiu gwarantują to bezpieczeństwo – są ogrodzone, całodobowo monitorowane i dodatkowo strzeżone przez obsługę.
 • Możliwość anulowania rezerwacji – co zostało opisane szczegółowo powyżej.
 • Szybka i łatwa rezerwacja online – możesz dokonać jej w zaledwie kilka minut. Cała procedura jest bardzo intuicyjna. Wystarczy, że sprawdzisz dostępność miejsc postojowych na wybranym parkingu, podasz niezbędne dane i dokonasz płatności. System pokieruje cię krok po kroku.

Jeśli chodzi o parkingi przy lotnisku, Wrocław oferuje podróżnym bardzo komfortowe warunki. Na większości z nich dostępne są m.in. restauracje, toalety czy kantor.

Czy warto wybrać się na lotnisko samochodem i zostawić go na tanim parkingu strzeżonym? Tak, zdecydowanie! Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne. Nie musisz zamawiać taksówki ani prosić kogokolwiek o pomoc i poświęcenie czasu. Dojazd na lotnisko własnym autem jest szybki i komfortowy. Obsługa parkingu zadba o bezpieczeństwo pojazdu 24h, a ty masz zagwarantowany transfer z parkingu na lotnisko. Warto rozważyć tę opcję! 

Archiwum: marzec 2023