Zakup biletów samolotowych czy skompletowanie bagażu to nie jedyne ważne zadania, które na ciebie czekają, jeżeli planujesz powietrzny rejs. Jeśli wyruszasz w podróż z lotniska w Katowicach (Pyrzowice), parking samochodowy jest opcją wartą uwagi.

Co musisz wiedzieć?

 • Warto na kilka dni przed wylotem sprawdzić, czy dostępne są wolne parkingi przy lotnisku Pyrzowice.
 • Ceny za tego typu usługi mocno się różnią. W dużej mierze zależy to od zakresu opcji dodatkowych oraz lokalizacji.
 • Możliwe jest dokonanie rezerwacji online miejsca na postój auta.

Lotnisko Katowice Pyrzowice – podstawowe informacje 

Lotnisko Katowice-Pyrzowice to obiekt, którego pełna nazwa brzmi następująco: Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach. Oprócz tego używa się również marki Katowice Airport. Ten ważny element śląskiej infrastruktury transportowej jest położony w odległości około 33 km na północ od centrum aglomeracji katowickiej. Lotnisko zajmuje tereny należące do dwóch gmin – są to Ożarowice i Mierzęcice.

Jeśli weźmiemy jako kryterium porównawcze liczbę odprawianych pasażerów oraz operacji lotniczych międzynarodowy port lotniczy Katowice to jeden z największych portów lotniczych w Polsce pod tym względem. Katowickie lotnisko posiada łącznie trzy terminale pasażerskie. Mają one łączną przepustowość na poziomie wynoszącym około 8 milionów pasażerów rocznie. Transport na lotnisku Katowice-Pyrzowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach zapewniają tacy uznani przewoźnicy jak np. Lufthansa, Ryanair czy Wizz Air.

W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska znajduje się ponad 50 parkingów dla podróżujących, w tym np.:

 • VIP garaże MEGA parking,
 • PERI Parking garaże premium,
 • ArtLot 2,
 • A1 Pyrzowice.

Wśród nich można znaleźć miejsca z zadaszeniem, co jest przydatne podczas niekorzystnej pogody. Parkingi te znajdują się w pobliżu takich dróg jak np. autostrada A1 czy droga E75. Dzięki temu można łatwo dojechać np. do Tarnowskich Gór czy Dąbrowy Górniczej.

Oprócz tego dostępne są oficjalne parkingi, w tym np. P1. Są one stosunkowo najdroższe (300 zł za tydzień), ale znajdują się tuż przy lotnisku, w związku z czym transfer busem nie jest potrzebny.

Parking Pyrzowice – wygoda dla podróżujących

Możliwość zaparkowania samochodu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska bez wątpienia jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy uniknąć stresu związanego z koniecznością znalezienia miejsca na auto. Jeśli lot z lotniska odbędzie się niedługo, a ty ze zniecierpliwieniem szukasz odpowiedniej lokalizacji, łatwo wówczas o irytację.

Zamiast tego lepiej z wyprzedzeniem przejrzeć w internecie dostępne oferty. Wcześniejsza rezerwacja parkingu to przede wszystkim komfort ducha – dzięki temu nie będziemy musieli gorączkowo poszukiwać miejsca dla samochodu tuż przed rozpoczęciem lotu. Z kolei po powrocie na lotnisko w Katowicach będziemy mogli łatwo odebrać auto i dotrzeć do domu.

Lotnisko w Pyrzowicach – parking. Czy warto dokonać rezerwacji miejsca postojowego?

Jeśli czeka cię podróż z portu lotniczego Katowice Pyrzowice, warto, byś zarezerwował parking. Jeśli to zrobisz, zyskasz pewny sposób na przechowanie swojego samochodu. Nie musisz obawiać się, że to czasochłonne zadanie; wystarczy, że przeanalizujesz informacje z porównywarek ofert – zbierają one w jednym miejscu dane dotyczące wszystkich ofert w okolicy Katowice-Pyrzowice. Takie rozwiązanie sprawia, że wybór parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego lotniska nie sprawi trudności.

Z powodu prostoty systemu online nie trzeba poświęcić więcej niż kilkanaście minut, by móc rezerwować miejsca postojowe. Porównywarka online pozwala sprawdzić, czy odpowiada nam:

 • lokalizacja – ważne, by parking Pyrzowice (rzecz jasna, dotyczy to także każdego innego lotniska) był położony w pobliżu najważniejszych dróg dojazdowych, a także takich obiektów jak na przykład stacja BP,
 • bezpieczeństwo – ważne, by był to parking strzeżony dzięki takim rozwiązaniom jak np. kamery, które monitorują okolicę całodobowo. Ponadto warto sprawdzić, czy parking jest ubezpieczony,
 • dostępność obsługi parkingu w trybie 24h na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki temu nie powinno być problemu, by w dowolnej chwili zatelefonować do obsługi i np. wykonać potwierdzenie rezerwacji,
 • ceny – jak zapewne się domyślasz, największe koszty trzeba ponieść w przypadku tych parkingów, które cechuje doskonała lokalizacja w sąsiedztwie lotniska Katowice-Pyrzowice.

Możliwość rezerwacji online to bez wątpienia interesujące rozwiązanie – jest ono wygodne, a jednocześnie zapewnia oszczędność czasu.

Miejsca parkingowe – ceny za parking. Pyrzowice lotnisko

Jeśli chodzi o ceny za parkingi przy lotnisku w Pyrzowicach, nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć, jaki jest ich poziom. Taki stan rzeczy wynika z prostego faktu – duży rozrzut cenowy. O ile najdroższe miejsca parkingowe to konieczność poniesienia kosztu na poziomie nawet 300 zł (jest to opłata liczona za 7 dni), to najtańsze usługi w tym zakresie oscylują już w przedziale od 105 do 120 zł (również dotyczą okresu 1 tygodnia). Oczywiście, nie powinniśmy kierować się wyłącznie kryterium ceny, ale także lokalizacją oraz tym, jakie są usługi dodatkowe.

Jeśli przygotowujesz się do lotu, mamy dla ciebie listę kilku zadań, które trzeba wykonać. Sprawdź dostępność miejsc, przeanalizuj dostępne oferty pod kątem stosunku jakości usług względem ceny, a następnie wybierz parking odpowiadający Twoim potrzebom. Dzięki temu zyskasz korzyść, której nie sposób przecenić – parking w Pyrzowicach gwarantuje ci bezpieczną przystań dla samochodu, podczas gdy ty może spokojnie podróżować.

Archiwum: marzec 2023