Parking Okęcie to świetne rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy samochodów, którzy chcą ruszyć w podróż samolotem, ale nie mają gdzie zostawić swojego auta. Jak zarezerwować parking w pobliżu portu lotniczego Warszawy? Odpowiedź na pytanie znajdziesz w tekście.

Z naszego tekstu dowiesz się kilku interesujących rozwiązań.

 • Parkingi wokół lotniska Okęcie (Chopina) są czynne 24h na dobę.
 • Port lotniczy Warszawa Chopina dysponuje także własnymi miejscami parkingowymi. Są one przeznaczone zarówno do postoju krótkoterminowego, jak i na dłuższy czas (powyżej 1 doby).
 • Parkingi znajdujące się w pobliżu Okęcia są wyposażone w liczne udogodnienia, w tym np. połączenie Wi-Fi czy darmowy transfer busem na lotnisko.

Miejsce parkingowe – Okęcie. Dlaczego warto skorzystać z parkingu na lotnisku?

Pozostawienie auta na parkingu przy lotnisku to przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Skąd to wynika? Odpowiedź na pytanie jest prosta: ponieważ nie musisz wówczas martwić się np. o dojazd na lotnisko z użyciem środków komunikacji publicznej. Zamiast nerwowo sprawdzać rozkład jazdy, możesz po prostu wygodnie podjechać swoim samochodem na parking przy Okęciu, skąd jest łatwy dojazd na lotnisko. Z pewnością docenisz takie rozwiązanie już po powrocie z dalekiej podróży. Po opuszczeniu samolotu wystarczy bowiem udać się na miejsce parkingowe, wypełnić niezbędne formalności, następnie zaś wsiąść do samochodu i wrócić do domu.

To jeszcze nie wszystkie korzyści, jakie oferują swoim klientom firmy zarządzające miejscami parkingowymi. Kolejnym ważnym atutem jest bezpieczeństwo. Powinieneś bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że płatny parking to bezpieczny parking. Chcąc nie chcąc, właściciel miejsca parkingowego musi zadbać o bezpieczeństwo – od tego zależy przecież reputacja prowadzonej przezeń firmy. Dzięki takim rozwiązaniom jak:

 • wykwalifikowana ochrona,
 • monitoring,
 • oświetlenie LED, które sprawia, że potencjalni złodzieje nie przejdą niezauważenie,
 • systemy alarmowe,
 • ogrodzenie wokół parkingu.

Możesz przestać się już martwić się o to, że chuligani doprowadzą do uszkodzenia twojego pojazdu, a złodzieje go ukradną. W zamian za opłatę za parking zyskujesz wsparcie ze strony pracowników parkingu. W większości przypadków parking jest dobrze oświetlony i monitorowany, co daje ci gwarancję, że twój samochód jest bezpieczny.

Lotnisko Warszawa Okęcie. Podstawowe informacje na temat obiektu

Niemal na pewno słyszałeś o znanym w całej Polsce obiekcie, jakim jest warszawskie lotnisko Okęcie. Lotnisko Chopina to jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych nie tylko w samej Warszawie, ale także z punktu widzenia całej Polski, a zdaniem niektórych nawet Europy Środkowo-Wschodniej. Każdego roku na Okęciu organizuje się przewóz samolotami dla kilku-kilkunastu milionów pasażerów.

Lotnisko mimo upływu lat odgrywa ważną rolę w transporcie międzynarodowym. Na jego terenie oraz w bezpośredniej okolicy położone są liczne sklepy, restauracje, punkty usługowe oraz kawiarnie. Aby tak liczne grono klientów mogło sprawnie docierać na Okęcie lub opuszczać je po przylocie samolotem, konieczne jest zapewnienie możliwości sprawnego dojazdu na lotnisko. Rozumie się przez to nie tylko nowoczesne drogi, ale także – o czym również należy pamiętać – bezpieczny parking. Dzięki temu pasażerowie mogą w spokoju ruszyć w krajową lub zagraniczną podróż samolotem, podczas gdy należące do nich samochody będą pozostawione na tanim parkingu przy Okęciu.

Parking Okęcie – jakie są dostępne rozwiązania?

Jak na tak duży obiekt lotniczy przystało, wokół lotniska Okęcieznajduje się wiele parkingów. Ponieważ są one zlokalizowane w niedużej odległości od lotniska im. Chopina, transfer busem nie powinien sprawić większego problemu (pomijając już fakt, że rezerwacja w niektórych miejscach daje możliwość skorzystania z darmowego transferu na lotnisko przez całą dobę).

Odległość parkingów lotniskowych od warszawskiego terminalu porto lotniczego to zazwyczaj nie więcej niż kilka klientów. Parkingi samochodowe w są położone tuż przy lotnisku Chopina Warszawa – wśród nich można znaleźć na przykład takie obiekty jak:

 • Park King,
 • Parking Instalatorów,
 • Holiday Parking,
 • Odlot,
 • Krispit 24,
 • Alcatraz wielopoziomowy,

oraz wiele innych, w tym m.in. Równoległa 1 czy Parking Dominik. To jeszcze nie wszystko, ponieważ w pobliżu Okęcia Warszawa znajdują się również prowadzone przez lotnisko obiekty (więcej na ten temat w dalszej części tekstu).

Taki stan rzeczy sprawia, że nie musisz martwić się o to, czy zdążysz na wylot z Okęcia-Warszawa.

Podczas rezerwacji parkingu warto skorzystać z internetowej platformy. Znajdują się na niej zbiorcze informacje dotyczące poszczególnych ofert. Jest tam nie tylko cena czy mapka z lokalizacją. Oprócz tego można znaleźć również opinie klientów, a także zakres dostępnych funkcjonalności. Jeśli przejrzymy informacje zamieszczone w porównywarkach internetowych, szybko sprawdzimy, które spośród parkingów oferują klientom takie rozwiązania jak choćby:

 • bezpłatne połączenie internetowe Wi-Fi,
 • bezpłatny transfer, w ramach którego bus zawiezie nas na samo lotnisko, a czasem także odbierze z lotniska po powrocie z podróży służbowej lub wakacyjnej wycieczki,
 • pozostałe funkcjonalności i udogodnienia, w tym na przykład przewijak dla dziecka, wygodna poczekalnia, a w niektórych przypadkach nawet łazienka z prysznicem.

Taki stan rzeczy sprawia, że parking przestaje być jedynie miejscem, w którym wyłącznie zostawia się własne auto. Oprócz tego w punkcie parkingowym przy lotnisku można również nabrać sił do podróży oraz odświeżyć się i po długim locie… a wszystko to w atrakcyjnych cenach. Jeśli dodamy do tego fakt, że w niedalekiej odległości od parkingów znajduje się również Hotel Okęcie, nie powinno dziwić, że z obiektów tych korzystają również obcokrajowcy.

Lotnisko Okęcie. Parkingi

Jeśli wybierasz się w podróż samolotem z lotniska w Warszawie, możesz skorzystać nie tylko z rezerwacji parkingów prywatnych. Oprócz tego dostępne są również oficjalne miejsca parkingowe:

 • wielopoziomowe parkingi P1 i P2 położone naprzeciw terminalu. Są one polecane przede wszystkim osobom, które odprowadzają i odbierają np. podróżujących członków rodziny,
 • P3 i P4, czyli parkingi terenowe długoterminowe. Obiekty te znajdują się tuż obok hotelu Courtyard by Marriott (sam hotel jest położony naprzeciw  terminalu lotniska). P3 oraz P4 to miejsca postoju przeznaczone dla osób zainteresowanych parkingiem długoterminowym,
 • parking Premium o wysokim standardzie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru parking przy lotnisku Chopina? Opinie klientów i nie tylko

Jednym z czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru miejsca parkingowego przed wyruszeniem w podróż samolotem, są opinie dotychczasowych klientów. Zazwyczaj można znaleźć je w takich miejscach jak na przykład:

 • wizytówka Google,
 • katalogi firm z określonej branży.

Rzecz jasna, nie oznacza to jeszcze, że powinniśmy bezkrytycznie przyjmować wszystkie opinie, jakie umieszczono na temat danej firmy w sieci. Część z nich może być napisana w przypływie (niezadowoleni klienci zjawiają się wszędzie!) lub – z czym również należy się liczyć – stworzona w złych zamiarach przez konkurencję. Zalecamy zatem, byś podczas analizy opinii internetowych na temat parkingów przy lotnisku Okęcie (oraz każdym innym lotnisku) zwracał uwagę przede wszystkim na merytoryczne, rzeczowe opinie.

Archiwum: marzec 2023