Chodzi nie tylko o piękne, a zarazem wyposażone w najnowszą technologię, apartamenty i plażę, ale też sam fakt, że wieżowiec jest jednym z najwyższych budynków nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale też na świecie. Sprawdź, czy warto zarezerwować pokój w hotelu Burj al Arab, ile to kosztuje i co można dostać w zamian.
Burj al Arab i jego krótki opis
Burj al Arab Jumeirah to jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu na świecie. Hotel w kształcie żagla został oparty na wyglądzie przepięknego jachtu. Nie bez powodu jest uznawany za najbardziej luksusowy hotel na świecie. Często mówi się nawet o stworzenie dla niej specjalnej, osobnej kategorii standardów hotelowych. Arabski hotel miałby w niej mieć nie sześć, a od razu 7 gwiazdek. Na przyjezdnych największe wrażenie – poza samym ogromem budowli z zewnątrz – robi hol. Jego sklepienie znajduje się na wysokości 16 pięter. Wszystko zdobione jest ogromną ilością kryształów. Za słynnym hotelem kryje się wyjątkowo krótka historia, ponieważ budowano go jedynie 5 lat.
Kliknij tutaj, aby kupić bilety na rejs motorówką!
Kiedy został otwarty hotel Burj al Arab?
Budynek hotelu został zaprojektowany przez architekta Toma Wrighta pracującego dla brytyjskiej firmy Atkins. Projektantem konstrukcji został Rick Gregory. Budowa rozpoczęła się w 1994. Przejęła ją południowoafrykańska firma Murray and Roberts. Rozpoczęto od usypania sztucznej wyspy, na której hotel się znajduje. Projektem wnętrz zajęło się konsorcjum KCA International z Wielkiej Brytanii. Hotel Burj al Arab został otwarty w 1 grudnia 1999.
Jak wygląd transfer do hotelu z lotniska?
Na życzenie gości transfer z lotniska odbywa się na dwa sposoby. Jest to albo przejazd limuzyną marki Rolls-Royce, albo przelot helikopterem. Lądowisko dla tych drugich pojazdów mieści się na 59 piętrze wieżowca i zostało zaprojektowane przez irlandzką inżynier Rebeccę Gernon. Samochody dowożące gości na miejsce to Rolls-Royce Phantom, prowadzone przez szoferów w białych rękawiczkach. Aby dostać się na wyspę hotelową, muszą pokonać most. Jest on strzeżony całodobowo i przekroczyć go mogą (poza obsługą) jedynie osoby posiadające rezerwację w hotelu lub którejś z jego restauracji.
Jak wyglądają apartamenty w hotelu Burj al Arab?
Wiele zależy od przedziału cenowego apartamentu. Te o najmniejszym metrażu mają 169, a największe 780 metrów kwadratowych. Im wyższe piętro budynku, tym wyższy standard. Razem pięter jest 56. Pokoje to wyłącznie apartamenty z sypialnią i salonem na osobnych piętrach. Na górze apartamentu znajdują się łazienka, garderoba oraz sypialnie. Liczba tych ostatnich i dodatkowe pomieszczenia (na przykład sala klubowa albo prywatna kuchnia wraz z kucharzem) są opcjonalne. Niezależnie od tego, na każdy apartament Burj al Arab przypada przynajmniej jedna osoba obsługi. Ogólny stosunek pracowników hotelu do gości ma się jak 6 do 1. Każdy z pokoi posiada okna z widokiem na morze, sięgające od podłogi do sufitu. Standardem jest najwyższej jakości system dźwiękowy i telewizor z ogromnym ekranem. Wykończenie apartamentów różni się od dokonanego wyboru.
Najdroższe pokoje w Burj al Arab
W najdroższych apartamentach Burj al Arab – królewskich (Royal Suite) – znajduje się prywatne SPA z jacuzzi i sala kinowa. Można w nich znaleźć pozłacane elementy wyposażenia. Takie są na przykład schody, których marmurową konstrukcję uzupełnia właśnie złoto. Pokoje urządzone są w luksusowym stylu pełnym przepychu. Ich ozdobą są kolorowe tkaniny i materiały, które przywodzą na myśl arabskie „Baśnie tysiąca i jednej nocy”.
Jeśli chodzi o sypialnię, jest 17 rodzajów pościeli. Można wybierać wśród miękkich lub twardych poduszek. Nawet w najmniejszych apartamentach (i tak są większe niż mieszkania, na które większość ludzi kiedykolwiek w życiu będzie sobie mogła pozwolić) łóżka cechują się imponującymi rozmiarami.
Jak wygląda obsługa w hotelu Burj al Arab?
Wszyscy pracownicy hotelu, od szofera zabierającego podróżnych z lotniska, po jego dyrektora ubrani są nienagannie i odnoszą się do gości z wyjątkową uprzejmością. Każdy apartament ma przydzielonego osobistego kamerdynera, który jest dosłownie na każde skinienie gości. Opcjonalnie można zapewnić sobie także osobistego kucharza, który codziennie będzie przygotowywał najwymyślniejsze dania. A jeśli ktoś zechce, przygotuje nawet jajecznice albo tosty z serem na śniadanie. Co kto lubi.
Dzieci, psy i koty w Burj al Arab
Dzieci są w hotelu Burj al Arab mile widziane. Istnieje w nim nawet specjalny klub dla najmłodszych, w którym można bez obaw je zostawić. Co może zaskoczyć, hotel nie przewidział w swoim standardzie obsługi czworonożnych gości, a w każdym razie według przekazywanych przez obsługę informacji zwierzęta są w hotelu zabronione. Jest jednak bardzo wątpliwe, by psiak lub kot stanowił problem w miejscu o tak wysokim standardzie.
Jak wyglądają bary i restauracje w hotelu Burj al Arab?
Najważniejsze są dwie restauracje oferujące posiłki główne. Oba zostały uhonorowane trzema gwiazdkami Michelin. Hotel oferuje gościom także miejsca dla osób o mniej wymagających podniebieniach.
Al Muntaha znajduje się na 27 piętrze, czyli 200 metrów nad ziemią, a właściwie nad Zatoką Perską, która można podziwiać z jej okien. Szef kuchni nazywa się Francky Semblat i specjalizuje się w ekskluzywnej kuchni francuskiej.
Położona na pierwszym piętrze Al Mahara jest królestwem owoców morza. Przyrządza je Kim Joinié, który wychował się we Francji, ale jest z pochodzenia Koreańczykiem. To wychowanek słynnego kucharza Joela Robuchona. Restauracja jest niezwykła nie tylko ze względu na jej szefa kuchni, ale też na wystrój. Jej ściany to ogromnych rozmiarów akwarium, w którym pływa wiele gatunków egzotycznych ryb i głowonogów.
Inne lokale gastronomiczne w Burj al Arab
SAL to mniejsza, niezobowiązująca restauracja, która znajduje się w pobliżu basenów. Sahn Eddar jest z kolei miejscem śniadaniowym, do którego goście chętnie przychodzą także, by napić się herbaty lub kawy. Ważną restauracją jest Al Iwan, ponieważ oferuje gościom lokalną kuchnię, czyli arabską. Bab al Yam to z kolei restauracja bliskowschodnia. Junsui to zaś restauracja azjatycka.
Ostatnią, ale nie najmniej ważną restauracją jest ta położona na 27 piętrze. Nazywa się Gold on 27 i jak można się domyślić, widok z jej okien jest spektakularny. W jej sąsiedztwie znajduje się bar koktajlowy Skyview, z którego można podziwiać panoramę Dubaju z lampką szampana lub innego szlachetnego trunku w dłoni.
Kliknij tutaj, aby kupić bilety na grupową wycieczkę po Dubaju!
Jakie dodatkowe atrakcje oferuje hotel Burj al Arab?
Prawdopodobnie największą atrakcją hotelu Burj al Arab jest jego taras. To 10 tysięcy metrów przestrzeni, na której znaleźć można baseny, jacuzzi, bary i restauracje. Na tarasie znajdują się 32 prywatne, klimatyzowane kabiny. Wrażenie robią zwłaszcza mozaiki, którymi taras jest wykończony. Podłoga wysypana jest tysiącem ton piasku, który został przywieziony z Arabii Saudyjskiej. Nie użyto lokalnego surowca, ponieważ ten jest zbyt lekki. Mógłby po prostu zostać zdmuchnięty z tarasu przez wiatr.
Talise Spa
Talise Spa to obiekt umieszczony na 18. piętrze hotelu, czyli 100 metrów nad poziomem morza. Co cię tu czeka? Wypoczynek i odnowa biologiczna z wykorzystaniem światowej klasy kosmetyków. Najwyższej jakości są również usługi, wykonywane przez starannie dobrany personel. Można liczyć na różnorodne masaże. Popularną opcją jest taki zabieg z wykorzystaniem kawioru. W pobliżu SPA znajduje się również basen, z którego roztaczają się widoki na Zatokę Perską, sauna oraz sala ćwiczeń i siłownia – obie wyposażone we wszystkie potrzebne sprzęty. Nie ma problemów, by spróbować tam fitnessu w stylu deluxe.
Wild Wadi Waterpark
Wild Wadi Waterpark to atrakcja oddalona kilkaset metrów od hotelu, do której wstęp wliczony jest w cenę. To jeden z największych tego typu obiektów w okolicy. Na żądnych wodnych atrakcji czeka między innymi:
- 17 zjeżdżalni;
- 3 restauracje;
- 2 minibary.
W najbliższej okolicy hotelu znajduje się też ponad 50 restauracji i jeszcze więcej w sklepów. W samym hotelu znajdują się kilka eleganckich butików z odzieżą najbardziej ekskluzywnych marek.
Jak wygląda rezerwacja i ile trzeba zapłacić za pokój w hotelu Burj al Arab?
Najtańszy pokój kosztuje około 9 tysięcy złotych za noc – ze śniadaniem i dostępem do parku wodnego wliczonym w cenę. To opłata za jeden dwuosobowy pokój, w którym co prawda zmieściłaby się nie tylko duża rodzina, ale nawet mała wioska. Ceny najdroższych obecnie dostępnych apartamentów rodzinnych family suite przekraczają 50 tysięcy złotych. Nie jest to zatem najtańsze miejsce, ale kto wie, czy nie warto wydać równowartość rocznej średniej polskiej pensji na taką atrakcję?
Zaplanuj swoją podróż!
Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!
W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!
Tanie loty – bilety na samolot
Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!
Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.
Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.
Zabezpiecz swoją podróż
Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.
Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe
GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!
Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety