Popularne atrakcje w Asturii

Asturia to region pełen atrakcji turystycznych, z piękną scenerią i bogatą historią. Jednym z najważniejszych punktów na mapie turystycznej jest Park Narodowy Picos de Europa, który oferuje niesamowite krajobrazy i liczne szlaki turystyczne. Warto też odwiedzić miasto Oviedo, stolicę regionu, z pięknymi kościołami i pałacami, takimi jak katedra San Salvador i pałac Camposagrado. Inne popularne miejsca to Gijón, nadmorskie miasto z pięknymi plażami i życiem nocnym oraz Cudillero, malownicza wioska rybacka z charakterystycznymi kolorowymi domkami.

Połączenia lotnicze do Asturii

W ostatnich latach wzrosła popularność Asturii jako celu turystycznego. Dzięki temu, połączenia lotnicze między Polską a tą hiszpańską prowincją stały się coraz bardziej dostępne. Loty z Polski do Asturii zwykle odbywają się z lotnisk w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Najczęściej, loty te są połączone przesiadką w jednym z hiszpańskich lotnisk, takich jak Madryt, Barcelona czy Valencia.

Skąd polecieć do Asturii:

Najbliższe lotniska:

  • Port lotniczy Asturias (OVD)
  • Port lotniczy Santander (SDR) – chociaż nie znajduje się bezpośrednio w Asturii, ale w sąsiedniej Kantabrii, to jest jednym z najbliższych międzynarodowych lotnisk.