Mało jest tak charakterystycznych miast w Polsce, jak Łódź. Atrakcje tego miasta sumują się na jego niepowtarzalny klimat. Niegdyś fabryczna miejscowość, dziś jest bardzo nowoczesna i oferuje wiele ciekawych lokali i miejsc rozrywki, w których odnajdą się osoby w każdym wieku. Historia Łodzi sięga prawdopodobnie aż XII wieku, choć większość osób kojarzy ją z XIX-wiecznym rozkwitem przemysłu. Sprawdź, jak to miasto zmieniło się na przestrzeni wieków i co warto zobaczyć w Łodzi.
1 Ulica Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska to słynna ulica Łodzi – atrakcją jest niemal 5 kilometrów drogi, którą wiele osób nazywa Łodzią w pigułce. Warto wiedzieć, że jest to najdłuższa ulica handlowa i deptak w Polsce, a nawet w całej Europie! Podczas swojego spaceru tą drogą zwróć uwagę na secesyjne kamienice, eklektyczne wille, majestatyczne pałace dawnych kupców, XIX-wieczną architekturę przemysłową oraz przepiękną archikatedrę. Jest to centrum życia towarzyskiego miasta, usiane restauracjami, kawiarniami, pubami, dyskotekami, galeriami sztuki, kinami i muzeami.
Wzdłuż ulicy Piotrkowskiej znajduje się też Aleja Gwiazd polskich, wzorowana na tej w Hollywood. Główny deptak ozdobiony jest natomiast rzeźbami znanych osobistości z Łodzi. W celu sprawnego zwiedzenia każdego zaułka polecamy wypożyczyć rower lub wsiąść do rikszy.
2 Manufaktura w Łodzi – atrakcja, która łączy historię i nowoczesność
Wyświetl ten post na Instagramie
Niegdyś mieściła się tutaj fabryka włókiennicza Izraela Poznańskiego. Po jej zamknięciu, przez długie lata niszczała. Odrestaurowanie zabytkowych tkalni i przędzalni ukrytych za ścianami z czerwonej cegły było projektem unikalnym na skalę światową. Wewnątrz znajduje się istnie miasto w mieście – centrum handlowe, muzea, kino, restauracje, hotel, ścianka wspinaczkowa, lokale fitness oraz atrakcje sezonowe (zimą lodowisko, a latem plaża). To miejsce przyciąga do siebie też eventami takimi jak koncerty, pikniki itp.
3 Pałac Poznańskiego i Muzeum Miasta Łodzi
Wyświetl ten post na Instagramie
Budynek ten nazywany jest także łódzkim Luwrem. Fabrykancki pałac Izraela Poznańskiego został wybudowany w XIX wieku, w neobarokowym stylu. W jego wnętrzu znajdują się ogromne salony oraz kameralne pomieszczenia, które w przeszłości pełniły funkcję mieszkalną. Swój obecny eklektyczny wygląd pałac zawdzięcza licznym rozbudowywaniom i pracy wielu architektów. Od 1975 roku funkcjonuje tu Muzeum Historii Miasta Łodzi.
4 ZOO i Orientarium w Łodzi – atrakcja dla miłośników zwierząt
Łódzkie ZOO z Orientarium to nowoczesny kompleks, w którym można podziwiać florę i faunę Południowo-Wschodniej Azji. Czekają tu na ciebie m.in. największy słoń indyjski w Europie, ogromny krokodyl gawialowy oraz zagrożone wyginięciem orangutany sumatrzańskie. Polecamy wcześniej sprawdzić porę karmienia lub kąpieli słoni, co może szczególnie zaciekawić najmłodszych zwiedzających. Wrażenie robi też spacer podwodnym tunelem, w którym można podziwiać przepływające nad głową rekiny, płaszczki i inne gatunki zamieszkujące morskie głębiny.
Ciekawą łódzką atrakcją dla maluchów (i nie tylko!) jest Mini ZOO, w którym znajdują się udomowione, przyjazne człowiekowi gatunki zwierząt. Można tu do woli głaskać i karmić egzotycznych pupili. Na miejscu znajduje się też sklep z pamiątkami i bogata oferta gastronomiczna.
5 Mandoria Miasto Przygód. Łódź – atrakcje dla żądnych wrażeń
Wyświetl ten post na Instagramie
Mandoria to największy w Europie kryty park rozrywki, stylizowany na bajkowy renesans – czyli jednym słowem ekscytująca zabawa dla całej rodziny. Dzięki swojemu zadaszeniu, jest on otwarty przez cały rok. Wszystkie atrakcje utrzymane są w tematyce renesansowego miasta handlowego, aby goście poczuli się przeniesieni w czasie. Na miejscu znajdują się roller-coastery, karuzele, wodne atrakcje, labirynt luster i wiele innych. Mandoria znajduje się około 17 km poza centrum, lecz zdecydowanie warto się tam udać będąc w Łodzi.
6 Księży Młyn
Wyświetl ten post na Instagramie
Jest to obszerny zespół fabryczno-mieszkalny położony nad rzeką Jasień, który został wybudowany w XIX wieku przez najbogatszego łódzkiego przemysłowca swoich czasów. Kompleks stanowił samowystarczalne miasteczko wewnątrz miasta. Znajdowały się tam: remiza, magazyny, przędzalnia, domy robotnicze i rezydencje właścicieli, szkoła, szpitale, gazownia, klub fabryczny, sklepy, ogrody i bocznica kolejowa.
Księży Młyn to największa zabytkowa atrakcja Łodzi, od 1971 roku uznawany za zabytek architektury przemysłowej. Dziś jest to loftowa przestrzeń, w której znajdują się muzea, restauracje, lokalny browar oraz organizowane są liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne.
7 EC1 Łódź – Miasto Kultury
Wyświetl ten post na Instagramie
Bloki EC1 Wschód i EC1 Zachód stanowiły pierwszą łódzką elektrownię. Po II wojnie światowej przekształcono ją w elektrociepłownię i w takiej formie służyła mieszkańcom aż do początku XXI wieku. Obecnie mieszczą się tu sale konferencyjne oraz kilka edukacyjnych atrakcji Łodzi:
- Planetarium – najnowocześniejsze w Polsce;
- Centrum Nauki i Techniki z trzema ścieżkami dydaktycznymi – „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji” i „Mikroświat — makroświat”;
- Ulica Żywiołów – przeznaczona edukacji i budzeniu ciekawości u dzieci pomiędzy 3 a 10 rokiem życia;
- Narodowe Centrum Kultury Filmowej;
- Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.
8 Łódź – atrakcje związane ze sztuką nowoczesną. Murale i instalacje artystyczne
Wyświetl ten post na Instagramie
Miasto uchodzi za największą w całej Polsce zewnętrzną galerię. Twórcy rozsianych po Łodzi streetartów to nie tylko wybitni polscy artyści, ale też znani malarze zagraniczni. Oprócz klasycznych murali i graffiti można podziwiać też innowacyjne instalacje artystyczne z różnych nietypowych materiałów. Jeden z pierwszych miejskich obrazów powstał w 2001 roku i przez pewien czas był największym graffiti świata. Od tego czasu stopniowe zamalowywanie miasta odbywa się m.in. w ramach Festiwalu Galerii Urban Forms.
9 Litzmannstadt Ghetto. Łódź – atrakcje historyczne
Wyświetl ten post na Instagramie
Przed wybuchem wojny, niemal ⅓ populacji Łodzi stanowiła ludność żydowska. Niektórzy wyjechali z miasta, a pozostali zostali zamknięci w getcie. Powstało ono w lutym 1940 roku i obejmowało najbiedniejsze dzielnice. Było to jedno z największych i najdłużej funkcjonujących gett w całej Europie. Przez cały okres swojego istnienia stanowiło obóz niewolniczej pracy dla armii Rzeszy. Z 200 tysięcy zamkniętych Żydów przeżyło jedynie około 5-12 tys.
Na terenie dawnego getta obecnie znajduje się kilka historycznych atrakcji Łodzi upamiętniających zmarłych. Należą do nich:
- Centrum Dialogu im. Marka Edelmana – prowadzi różne działania edukacyjne wspierające ideę tolerancji różnych kultur, religii i ras;
- Park Ocalałych – powstał w 60 rocznicę likwidacji Litzmannstadt Ghetto. Około 600 drzew posadzonych w parku upamiętnia osoby, które przeżyły Holocaust. Podpisane są one konkretnymi nazwiskami. Znajduje się tu także Kopiec Pamięci, ławeczka Jana Karskiego i Pomnik Polaków Ratujących Żydów;
- Cmentarz Żydowski – największy w Polsce i jeden z większych w Europie, o łącznej powierzchni około 40 hektarów. W 2015 roku został uznany za Pomnik Historii;
- Stacja Radegast – zabytkowy budynek kolejowy z 1941 roku. Początkowo służyła głównie do przewożenia żywności i surowców dla osób pracujących w getcie. Od 1942 roku wywożono stąd Żydów do obozów zagłady;
- Kuźnia Romów – miejsce to upamiętnia niewielki obszar oddzielony od żydowskiego getta dla około 5 tys. Romów;
- Pomnik Martyrologii Dzieci – znajduje się na obrzeżach Parku Szarych Szeregów. Upamiętnia więzione przy ulicy Przemysłowej i zmarłe tam polskie dzieci. Większość z nich miała 8-16 lat. Były to potomki Polaków przetrzymywanych w więzieniach hitlerowskich.
10 Las Łagiewnicki i Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich – atrakcje na łonie natury
Wyświetl ten post na Instagramie
Las Łagiewnicki to jeden z największych miejskich lasów Europy, o łącznej powierzchni około 1200 hektarów. Jest to pozostałość po ogromnej Puszczy Łódzkiej, która nie tak dawno obejmowała spory kawał miasta. Znajdują się tu:
- źródło rzeki Bzury;
- dwie barokowe kapliczki drewniane – św. Rocha i św. Antoniego. Druga z nich jest najstarszym budynkiem Łodzi;
- studzienka z wodą źródlaną;
- barokowy kościół św. Antoniego – wewnątrz można doświadczyć wspaniałych koncertów organowych;
- niewielkie doliny i wąwozy;
- wielogatunkowe lasy i wyżynny krajobraz;
- liczne szlaki piesze i rowerowe.
11 Parki Miejskie
Wyświetl ten post na Instagramie
Las Łagiewnicki to nie jedyna zielona atrakcja Łodzi. W mieście znajduje się aż niemalże 40 parków. Najstarszy z nich (Źródliska) został założony w 1840 roku i niedawno mianowano go najpiękniejszym parkiem w Polsce. Warte odwiedzenia są także park na Zdrowiu, park Klepacza, park Julianowski, park Mickiewicza, park Poniatowskiego z torem rowerowym oraz park 1 Maja ze Stawami Żeromskiego.
12 Palmiarnia w Łodzi – atrakcje całoroczne
Wyświetl ten post na Instagramie
Palmiarnia znajduje się w wyżej wspomnianym parku Źródliska. Posiada ciekawą historię – pierwszymi egzotycznymi okazami, jakie tu trafiły były prywatne okazy z ogrodów zimowych tutejszych fabrykantów oddane na przechowywanie. Po II wojnie światowej palmiarnia została otwarta dla zwiedzających, jednak nie był to tak piękny i nowoczesny obiekt, jaki można podziwiać obecnie. Budynek został gruntownie przebudowany na początku XXI wieku. Aktualnie znajduje się w nim ponad 4300 roślin umiejscowionych w trzech różnych pawilonach o odmiennych klimatach.
14 Ogród Botaniczny w Łodzi – atrakcje na świeżym powietrzu
Tutejszy Ogród Botaniczny zajmuje 67 hektarów, na których rośnie ponad 3400 gatunków roślin gruntowych i około 2000 odmian roślin szklarniowych. Miejsce to zostało podzielone na 9 różnych części:
- ogród japoński;
- dział systematyki roślin zielonych;
- alpinarium;
- dział biologii i morfologii roślin;
- dział kolekcji roślin ozdobnych;
- dział zieleni parkowej;
- dział flory polskiej;
- dział roślin leczniczych i przemysłowych;
- arboretum.
Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na unikatowy skansen roślinny. Zawiera on typowe dla polskiej wsi kwiaty, zioła i owoce rosnące przy historycznej chacie.
15 Szlak Konny
Łódzki Szlak Konny ciągnie się na długości 2500 kilometrów, co czyni go najdłuższą trasą przeznaczoną dla miłośników jazdy konnej. Składają się na niego dwie pętle i liczne ścieżki łącznikowe. Ze szlaku mogą korzystać także rowerzyści i piesi. Droga przebiega przez około 200 ośrodków jeździeckich, z których można skorzystać. Jest to wyjątkowa okazja na zwiedzanie miasta z nieco innej perspektywy niż zwykle – z siodła.
16 Aquapark FALA Łódź – atrakcje wodne
Na terenie Aquaparku można korzystać ze strefy basenowej, saunowej oraz SPA&wellness. Jest to popularna atrakcja Łodzi czynna przez cały rok, która zawiera zarówno baseny zewnętrzne, jak i kryte. Znajduje się tu obszar ze sztucznymi falami, najwyższa w Polsce zjeżdżalnia wodna, 8 rodzajów saun, baseny solankowe, bicze do wodnego masażu, jacuzzi, most linowy, grota śnieżna, tężnia solna, plac zabaw, plaża nudystów oraz drink bary i restauracje. Na miejscu można też skorzystać z bogatej oferty zabiegów pielęgnacyjnych.
17 Kryte Lodowiska w Łodzi – atrakcje zimowe
Mieszkańcy i turyści mają do wyboru dwa lodowiska w Łodzi – Bombonierkę i Retkinię, która w sezonie letnim pełni funkcję rolkowiska. W obu placówkach dostępne są wypożyczalnie sprzętu i narzędzia do nauki jazdy. W Bombonierce odbywają się zawody łyżwiarstwa figurowego oraz mecze hokejowe. Osoby, które nie przepadają za tego typu aktywnością a są fanami sportów zimowych mogą obejrzeć je tutaj na żywo.
18 Muzeum Kinematografii
Wyświetl ten post na Instagramie
Łódź jest przez niektórych uważana za stolicę polskiego kina. Nie bez powodu – to właśnie w tym mieście znajduje się najsłynniejsza szkoła filmowa. Stąd też pochodzi ukochany w Polsce i na świecie Miś Uszatek.
Muzeum Kinematografii jest więc obowiązkową atrakcją Łodzi do odwiedzenia przez mieszkańców i przyjezdnych turystów. Znajduje się tu ponad 50 tysięcy eksponatów podzielonych na cztery główne działy: historia kina, technika filmowa, plakat i scenografia oraz animacja. Czynne jest od środy do niedzieli. W środę wystawy stałe są darmowe, a w pozostałe dni tygodnia kosztują 15 zł dla dorosłych, a 10 zł dla dzieci.
19 Letni festiwal filmowy Polówka w Łodzi – atrakcje darmowe
Wyświetl ten post na Instagramie
Jeśli wybierasz się latem do Łodzi, atrakcją której nie możesz pominąć to jej zewnętrzny festiwal filmowy. Koniecznie wcześniej sprawdź aktualny repertuar tzw. Polówek, by znaleźć blok tematyczny, który cię interesuje. W lipcu i sierpniu w różnych punktach miasta można codziennie zobaczyć inny film. Ekrany rozmieszcane są w parkach, jak i w centrum miasta. Na wydarzeniu panuje luźna, piknikowa atmosfera. Większość osób siedzi po prostu na własnych kocach lub karimatach.
20 OFF Piotrkowska i Piotrkowska 217
Wyświetl ten post na Instagramie
Łódzki OFF mieści się na terenie dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa. To miejsce, w którym historia spotyka się z nowoczesnością, tworząc tym samym niepowtarzalny klimat. Jest to prawdopodobnie najmodniejszy obszar miasta wypełnione po brzegi kreatywnym przemysłem – klubami, pracowniami artystycznymi, restauracjami i kawiarniami. Warto regularnie sprawdzać aktualności OFF Piotrkowskiej, ponieważ często odbywają się tu różne ciekawe wydarzenia.
21 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Białej Fabryce w Łodzi – atrakcje muzealne i historyczne
Wyświetl ten post na Instagramie
Łódzkie Muzeum Włókiennictwa jest największym i pierwszym obiektem w Europie poświęconym w całości tematyce historii tkactwa i włókiennictwa. Od 1972 roku muzeum zajmuje się organizacją Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi – wystawy, która promuje współczesną tkaninę artystyczną.
Muzeum przedstawia nie tylko bogate zbiory tradycyjne, ale też nowoczesne multimedialne ekspozycje. Biała Fabryka należała niegdyś do wpływowej, przemysłowej rodziny Greyów – o ich historii i sekretach również można dowiedzieć się podczas zwiedzania budynku. Na tyłach budynku znajduje się Łódzki Park Kultury Miejskiej. To nie tylko przestrzeń spacerowa, ale też historyczna. Znajdują się tam XIX-wieczne domy tkaczy, zabytkowy drewniany kościół i podmiejska willa letniskowa.
22 Curling Łódź – atrakcje zimowe dla początkujących i profesjonalistów
Wyświetl ten post na Instagramie
Curling to dość mało znana zimowa dyscyplina olimpijska. Na łódzkiej hali curlingowej możesz poznać ten sport z bliska. Została otwarta w 2018 roku i funkcjonuje od września do kwietnia. W środku znajdują się cztery tory do gry i pełne, profesjonalne wyposażenie. Zajęcia dla osób, które chcą spróbować swoich sił w curlingu prowadzone są około 2 razy w miesiącu. Przez resztę dni odbywają się tu treningi i turnieje dla amatorów oraz mistrzów olimpijskich. Ciekawą, nietypową atrakcją łódzką jest już samo oglądanie tego sportu i popisu umiejętności profesjonalistów.
23 Muzeum Sztuki MS1 i MS2
Wyświetl ten post na Instagramie
Kolekcja muzeum koncentruje się głównie na sztuce nowoczesnej XX i XXI wieku. Ten unikalny zbiór tworzyli sami artyści, przekazując swoje dzieła. Wystawa nie jest tylko przeżyciem artystycznym. Wiele obrazów i instalacji porusza aktualne i ważne tematy społeczne, kulturowe, polityczne i wiele innych. Do grona znanych artystów współczesnych, których prace można tutaj zobaczyć zaliczają się: Fernand Léger, Max Ernst, Leon Chwistek, Tytus Czyżewski, Stanisław Ignacy Witkiewicz oraz grupy „a.r.”.
24 Experymentarium w Łodzi – atrakcja łącząca naukę i zabawę
Wyświetl ten post na Instagramie
Experymentarium to atrakcja Łodzi, w której odnajdą się osoby w każdym wieku. To miejsce pozwala na nowo odkryć świat fizyki i chemii w fascynujący i angażujący wszystkie zmysły sposób. Nowoczesne i interaktywne centrum nauki rozpościerające się na 1200 metrach kwadratowych nie pozwala się nudzić. Odwiedzający mogą wyprodukować własny papier, podziwiać największą bańkę mydlaną lub wziąć udział w licznych konkursach i prelekcjach.
25 Park Trampolin SALTOS Łódź – atrakcje dla aktywnych
Wyświetl ten post na Instagramie
W łódzkim parku trampolin można wzbić się w powietrze wyżej niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki trampolinom nabiegowym bez ścięć. Spróbuj swoich sił w parkourze, wskocz do basenu z gąbkami, wejdź na ściankę wspinaczkową lub po prostu ciesz się dziecięcą zabawą podczas długich godzin skakania. Zaskoczysz się, jak można się przy tym zmęczyć! Ta atrakcja Łodzi zdecydowanie nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Jeśli jednak wolisz odpocząć i tylko towarzyszysz swojemu dziecku, na miejscu jest także taras widokowy z leżakami i smaczną kawą (wstęp bezpłatny).
26 Willa Secesyjna Leopolda Kindermanna
Wyświetl ten post na Instagramie
Budynek ten jest jednym z najpiękniejszych tego typu obiektów w Polsce. To doskonale zachowany przykład architektury secesyjnej, zaprojektowany przez Gustawa Landaua i wybudowany w 1903 roku. Elewację zdobią roślinne dekoracje i zróżnicowane faktury. Do willi prowadzi brama w kształcie jabłoni, a jej okna zdobią przepiękne, kolorowe witraże. We wnętrzu można podziwiać oryginalne wyposażenie – żyrandole, meble i roślinne zdobienia. Budynek jest udostępniony do zwiedzania – mieści się tu Miejska Galeria Sztuki.
27 Muzeum Światła
Wyświetl ten post na Instagramie
Jest to niezwykłe miejsce na mapie Łodzi. Atrakcja ta jest pierwszym obiektem tego typu w Polsce, wypełnionym świetlnymi atrakcjami. Interaktywna wystawa podzielona jest na różne kategorie: projekcje laserowe, pokój luster, odwrócony pokój, czy też Tik Tok Room. Poszczególne pomieszczenia zachwycają swoimi barwami i różnorodnością. Wybierając się do Muzeum Światła koniecznie weź ze sobą naładowany telefon lub aparat. Polecamy też założyć białe ubrania, na których szczególnie dobrze widać większość efektów. Zrób unikalne zdjęcia na social media i przekonaj się, jak wiele zależy od oświetlenia.
28 Escape Roomy – atrakcje Łodzi dla żądnych przygód
Lubisz rozwiązywać zagadki? Masz otwarty, krytyczny umysł i nie boisz się wyzwań? Escape roomy to idealna rozrywka dla ciebie. W Łodzi znajduje się ich aż 22, każdy o innej tematyce i stopniu trudności. Weź ze sobą grupę przyjaciół, wybierz gatunek, jaki was interesuje i przeznaczcie godzinę lub dwie na wydostanie się z zamknięcia. Atrakcje tego typu rozsiane są po całym mieście. Można z nich korzystać przez cały rok – warto jednak wcześniej sprawdzić dostępność pokoju i wcześniej go zarezerwować. Dotyczy to szczególnie tych bardziej obleganych (czyli lepszych) escape roomów.
29 Szlak Łodzi Bajkowej
Wyświetl ten post na Instagramie
Czy wiesz, że większość znanych i uwielbianych przez pokolenia dobranocek powstało właśnie w Łodzi, a dokładniej w Se-ma-forze? Wśród nich można wymienić chociażby Misia Uszatka, Misia Colargola lub Zaczarowany Ołówek. Świetnym sposobem na przypomnienie sobie ich wszystkich jest spacer Bajkowym Szlakiem Łodzi. Atrakcję tę polecamy szczególnie rodzicom z dziećmi. Mapę trasy z łatwością znajdziesz w Internecie. Podczas wędrówki po mieście czeka na ciebie 10 małych pomników kultowych bohaterów polskich bajek.
30 Fabularne zwiedzanie Łodzi – atrakcje miejskie
Wyświetl ten post na Instagramie
Jeśli nie masz pomysłu, jak zacząć odkrywanie licznych łódzkich atrakcji, polecamy ten nietypowy, unikalny sposób – zwiedzanie fabularne. Prowadzi je Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO. Turyści oprowadzani są przez przewodników-aktorów w historycznych strojach. Podczas wędrówki pojawiają się elementy muzyczne, teatralne, a nawet kulinarne. REGIO umożliwia zwiedzanie m.in. synagogi, cerkwi i Szkoły Filmowej. Wszystkie wycieczki opracowywane są indywidualnie – możliwości są praktycznie nieograniczone. Wśród opcji zwiedzania dotychczas zrealizowanych można wymienić:
- Śladami wielokulturowej Łodzi – wycieczka z naciskiem na cztery narodowości, które w największym stopniu ukształtowały miasto. Należą do nich Polacy, Niemcy, Rosjanie i Żydzi;
- Odkryj Hollyłódź – wycieczka związana z filmowym dobytkiem miasta;
- Codzienność ulicy i zabawy podwórkowe – zwiedzanie fabularne z udziałem muzyków i cyrkowców. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć jak wyglądało życie przy ulicy Piotrkowskiej na początku XX wieku;
- Domowa kuchnia łódzka – warsztaty kulinarne z daniami wywodzącymi się z tradycji kuchni robotniczej, noszącej znamiona przeplatających się w tym mieście narodowości.
Liczne interaktywne wystawy, zieleń miejska, historyczne zabytki i nowoczesne udogodnienia nie pozwalają nudzić się w tak zróżnicowanym mieście, jakim jest Łódź. Atrakcje tego miejsca przyciągają turystów i urozmaicają życie codzienne mieszkańcom. Jeśli chcesz w pełni doświadczyć klimatu tego industrialnego miasta, zarezerwuj sobie na to zdecydowanie więcej niż weekend. W Łodzi przeplata się ze sobą historia i nowoczesność, tworząc tętniące życiem miasto kultury na fundamentach XIX-wiecznego przemysłu.
Zaplanuj swoją podróż!
Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!
W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!
Tanie loty – bilety na samolot
Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!
Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.
Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.
Zabezpiecz swoją podróż
Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.
Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe
GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!
Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety